Proč jsem nekoupil 1 byt v Praze, ale v Ostravě 3 byty?

13. 7. 2021

1 Byt praha nebo 3 byty ostrava

V procesu hledání nemovitostí jsem zvažoval kde budu investovat.

Jelikož bydlím v Praze a líbí se mi tady, ale žil jsem do 30 let v Ostravě měl jsem dilema kde koupit nemovitost.

Praha vs Ostrava – kde to má smysl?

Proč kupovat v Praze? Bydlím tu rád, každý mladý tady chce bydlet, vydělat si peníze a užít společenský život. A vždy se tu budu rád vracet. Neustálý růst počtu obyvatel. Proč nekupovat? Nemovitosti jsou tu opravdu drahé.

Proč kupovat byt v Ostravě? Je to rozvíjející se město, kulturně, společensky. Spousta výrobních firem, technologických. Levné nemovitosti a vysoký nájem. Nevýhoda je že lidé mají nižší platy, skladba obyvatel vlivem velkého počtu fabrik. Špinavější ovzduší. Lidé z MSK kraje odcházejí.

V Praze jsem byl na desítkách prohlídek.

Vybral jsem si byt 1kk za asi 4 mil Kč. odhadce to odhadl na tuto částku. Nájem bych měl asi 13 tis Kč. Splácel bych asi 12tis Kč. mínus fond oprav a byl bych na nule, možná mírně v mínusu. V době covidové krize určitě v mínusu.

V Ostravě jsem byl také na desítkách prohlídek, ale mohu více diverzifikovat, a je z bytů větší měsíční cash flow. Splácím 15tis Kč mesíčně a nájem mi platí celkem za 3 byty v té době za cenu 4950 tis Kč. 25500 Kč / měsíc.

Kdo chce investovat v Ostravě, tak mi napište mám velmi dobrý přehled o cenách i lokalitách.

Autor: Ing. Tomáš Franěk

Absolvent Vysoké školy Báňské Ostrava. Věnuje se financím, investicím a nemovistotem. Vlastní několik nemovitostí. Pracuje v Praze.

Ve volnu se věnuje tréningu osobního štěstí a životní vize.

Související články

Jak jsem kupoval byty a mé chyby

Jak jsem kupoval byty a mé chyby

Jak jsem kupoval byty a mé chyby Od roku 2018 jsem se zajímal o to jak investovat, studoval jsem, chodil na placené přednášky. Chodil na prohlídky. Rok utekl jako voda a nic se nestalo. V roce 2019 jsem se rozhodl, že není na co čekat a podepsal hypotéku dopředu na...

Share This